„MAN ATRODO, MANO VAIKAS/sutuoktinis MANĘS Nemėgsta „
Autistiški vaikai ir suaugusieji gali būti labai prieraišūs ir mylintys, tačiau dažnai jie parodo tai skirtingai. Įsidėmėkite, jog kiekvienas yra kitoks.
Sakyčiau, kad bet koks fizinis prisilietimas dažniausiai turi vykti JŲ SĄLYGOMIS. Pavyzdžiui, pakvieskite juos į savo ištiestas rankas apsikabinimui vietoje to, kad tiesiog apkabintumėte.
Taip pat geriausia paklausti prieš paliečiant autistišką žmogų, ar jie NORI prisilietimo.
Kai kuriems trūksta fizinio kontakto ir visuomet negana, kiti vengia, kai kurie mėgsta „kažkur per vidurį”- nei daug nei mažai.
***
Būdai kaip jūsų autistiškas artimasis leidžia laiką su jumis taip pat gali būti labai skirtingi. Tiesiog buvimas šalia vienas kito, dalinimasis specialiuoju pomėgiu gali būti prieraišumo ir meilės išraiška.
****
Apie akių kontaktą : jau daugybę kartų kalbėjau, jog akių kontaktas NEGALI BŪTI jūsų tikslu, „išmokomas”, ar reikalaujamas („pažiūrėk man į akis”).
Kai autistiški žmonės yra su tais, kuriais PASITIKI, kai jie yra ramūs ir susireguliavę, jaučiasi patogiai – gali ,nori užmegzti ir palaikyti akių kontaktą.
Manau, jog tai yra pasitikėjimo jumis ženklas.
***
Tėvai dažnai skundžiasi, kad jų autistiški vaikai patiria emocinius išlydžius / sprogimus TIK NAMUOSE.
Jums patinka tai ar ne – bet toks elgesys taip pat yra pasitikėjimo ženklas. Jūsų vaikas jaučiasi patogiai ir saugiai su jumis, nebereikia maskuotis, apsimesti, vaikas žino, kad jam padėsite.
Tas pats galioja ir suaugusiems.
Jeigu suaugę autistiški žmonės yra su tais, kuriais pasitiki ir tiki, jog bus suprasti, sulauks jūsų palaikymo – nustoja maskuotis ir vietoje stipriai užgniaužiamo sprogimo (dažnai kaina savo „baterijos”) tiesiog viską „išlieja” ant tų, kuriuos myli labiausiai.
https://www.facebook.com/TheExpertAlly/posts/497604079034857
Parašykite komentarą